عضویت در خبرنامه

اخبار مراکز

بازدید رئیس اتحادیه کارگران کرکوک عراق از فعالیت های اتحادیه امکان تبریز

1865  تعداد بازدید  |  دوشنبه 30 شهریور ماه 1394

هیئت بلندپایه کارگری کرکوک عراق از مرکز اتحادیه امکان "تعاونی های مصرف کارگری " استان آذربایجان شرقی در تبریز بازدید کرد.

ابراز شگفتی رییس اتحادیه کارگران کرکوک عراق از فعالیت های اتحادیه امکان تبریز

هیئت بلندپایه کارگری کرکوک عراق از مرکز اتحادیه امکان "تعاونی های مصرف کارگری " استان آذربایجان شرقی در تبریز بازدید کرد.

در این بازدید سرپرست اتحادیه امکان مرکز تبریز در سخنانی با اشاره به نقش مهم اتحادیه تعاونی های مصرف کارگری کشور در جهت تهیه و توزیع کالا گفت: این اتحادیه با هدف تأمین کالا به نرخ مناسب در میان تعاونی های مصرف کارگری شکل گرفته و گامهای موثری را در این راستا برداشته است.

عزتخانی با بیان اینکه فعالیت اتحادیه امکان بستر فروش تولیدات ملی را به نحو شایسته ای فراهم کرده است اظهار داشت: همکاری تعاونی های مصرف کارگری و خرید از کالاهای عرضه شده اتحادیه امکان در این زمینه بسیار موثر بوده و نقش عمده ای را در این راستا و فروش تولید داخلی دارد.

دبیر اجرایی و مجری طرح های آموزشی خانه کارگر آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با اشاره به نحوه  شکل گیری و فعالیت اتحادیه امکان اظهار داشت: این اتحادیه با مدیریت عالی آن توسط جناب آقای حاج حسن رسولی که از بطن         جامعه کارگری هستند سبب شده تا فعالیت های این اتحادیه به الگویی در سطح کشور تبدیل شود.

مهندس کریم صادق زاده با اشاره به اولویت های اتحادیه امکان اظهار داشت: این اتحادیه در تلاش است با توزیع کالای ساخت داخل آن را به نرخ مناسب از طریق تعاونی های مصرف کارگری در اختیار کارگران قرار دهد.

نماینده تعاونی های مصرف کارگری استان آذربایجان شرقی در اتحادیه امکان خاطرنشان کرد: ویژگی مهم اتحادیه امکان بهره مندی آن از امکانات خاصی است که کمتر در اختیار در سایر مراکز می باشد به گونه ای که با قرارگرفتن در بطن تولید و ارتباط با واحدهای تولیدی صنعتی  می تواند متناسب با نیاز کارگران فعالیت های خود را همراه سازد.

مهندس صادق زاده افزود: اتحادیه در این راستا حتی در تامین کالاهای اساسی از جمله برنح نیز با دارا بودن مرکز خرید برنج مستقیما از کشاورزان برنج را خریداری نموده و در اختیار تعاونی های مصرف قرار دهد.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز با بیان اینکه اتحادیه امکان علاوه بر این در توزیع تمامی کالاهایی که از سوی دولت در اختیار مردم قرار می گیرد به خوبی می تواند به ایفای نقش بپردازد خاطرنشان کرد: اتحادیه امکان همچنین هرساله با برگزاری مجمع عمومی در جهت ارتقاء سطح فعالیتهای خود تلاش می کند که موجب شده  تا جامعه کارگری از مزایای آن به خوبی بهره ند شوند.

رییس اتحادیه کارگران کرکوک عراق نیز در این بازدید از روند فعالیت های اتحادیه امکان ابراز شگفتی کرد و گفت: خوشبختانه در جمهوری اسلامی ایران به نیازهای کارگران در تمامی حوزه ها توجه می شود.

برهان علی مردان افزود: اینکه در ایران و استان آذربایجان شرقی شرایطی فراهم شده در کنار امنیت شغلی ، و حقوق بنیادین کارگران به تأمین نیازهای عمومی آنان نیز توجه شود جای تقدیر دارد.

همین گزارش حاکی است هیئت بلندپایه کارگری کرکوک عراق به منظور دیدار و گفتگو با نهادهای کارگری استان آذربایجان شرقی به میزبانی خانه کارگر تبریز وارد این استان شده بودند.

در این هیئت که از سوی اتحادیه کارگران کرکوک عراق  به شهر صنعتی و کارگری تبریز اعزام شده، برهان علی مردان رییس اتحادیه کارگران کرکوک عراق ، ولید قادر اسماعیل نایب رییس این اتحادیه، محمد عاکف کمال عضو مکتب رئیس نقابه الزراعه، محمد عمر محمد عضو مکتب رئیس النقیذی ، نوزاد قادر شریف نایب رییس نقابه البناء و الاخشاب، ولید مجید نایب رییس نقابه المکانیک ، فاروق حکیم عضو مکتب نقابه المکانیک شرکت داشتند.

این هیئت کارگری اتحادیه کرکوک عراق در سفر 6 روزه خود به تبریز  همچنین از مراکز فرهنگی و ورزشی کارگران، مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز، شرکت تراکتورسازی ایران، مرکز آموزش فنی و حرفه ای ، اتحادیه تعاونی های مصرف کارگری امکان بازدید و جلسات مشترکی را با تشکل های کارگری ، کارفرمایی ، کانون شوراهای اسلامی کار، کانون انجمن های صنفی  کارگری ، هیئت اجرایی خانه کارگر، کانون های کارگران بازنشسته  برگزار و در خصوص اهداف عالیه جامعه کارگری دو کشور به بحث و گفتگو  نشستند.