عضویت در خبرنامه

اخبار مراکز

مجمع عمومی سالیانه استان آذربایجان شرقی

1653  تعداد بازدید  |  دوشنبه 30 آذر ماه 1394

مجمع عمومی سالیانه تعاونیهای مصرف کارگری استان آذربایجان شرقی با حضور پر شکوه نمایندگان تعاونیهای مصرف و نماینده اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مهندس رشدی و سرپرستی اتحادیه امکان مرکز تبریز برگزار گردید .

 مجمع عمومی سالیانه اتحادیه تعاونیهای مصرف کارگری استان آذربایجان شرقی با انتخاب نمایندگان تعاونیهای مصرف کارگری به مدت دو سال به کار خود پایان داد.
صادقزاده دبیر اجرائی خانه کارگر و نماینده تعاونیهای مصرف کارگری استانتوزیع کالاهای کارت خرید اعتباری کالا ویژه کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران  از طریق تعاونیهای مصرف کارگری

مجمع عمومی سالیانه تعاونیهای مصرف کارگری استان آذربایجان شرقی با حضور پر شکوه نمایندگان  تعاونیهای مصرف و نماینده اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مهندس رشدی و سرپرستی اتحادیه امکان مرکز تبریز برگزار گردید .

به گزارش واحد خبری در این مجمع صادقزاده نماینده تعاونیهای مصرف کارگری استان گزارشی از فعالیت های دوره قبل را به سمع حاضرین رساند و گفت: اصولا خدمت برای کارگران در هر بخش و در هر سنگر توفیق الهی بوده و برای هر کس توفیق خدمتگزاری رسید باید قدر و منزلت آنرا بداند و با جان و دل و هر چه در توان دارد  بکار گیرد .

وی گفت: اتحادیه امکان بزرگترین و وسیع ترین و کسترده ترین شبکه تهیه و توزیع کالا و اجناس در کشور ایران اسلامی  به شمار می آید و بنده با تجربه چندین سال در این اتحادیه به عنوان نماینده تعاونیها با بکار گیری تدابیر و افکار اندیشه های سازنده و ارائه مسائل و موارد و پیشنهادات و نظرات شما عزیزان به مسئولین رده بالای اتحادیه امکان و مسئولین و مقامات بوده ام و این مهم را در این چند سال گذشته در حد توان انجام داده ام و تمامی موارد و مسائل مهم و کوچک و بزرگ که شما عزیزان را مطرح و یاد آوری و سر سختانه پی گیری نموده ام .

صادقزاده: در ادامه سخنان خود گزارشی مختصری از فعالیت های انجام یافته را تشریح نمود و گفت: سال گذشته نشست سالانه روسای مراکز اتحادیه با حضور مدیر عامل و اعضای هئیت مدیره با افتتاحیه نمایشگاه تولیدات داخلی لوازم خانگی استان برگزار و نشست ویژه ای به منظور طرح و بررسی مسائل کلان تعاونیها برگزار گردید و همچنین نشست هایی همچون در ماه مبارک رمضان با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسئولین تعاونیها و نشست ویژه ای با معاون وزیر در امور تعاونیها در بحث ارزش افزوده 9% مالیات از تعاونیها را مطرح و راهکاریهای مناسبی ارائه گردید و همچنین بازدید از تعاونیهای مصرف کارگری بویژه تلاش  در جهت اجرای آئین نامه  ماده 154 قانونکار در ارتباط با حمایت از تعاونیها حرکت های مناسبی را نمودیم.

نماینده تعاونیهای مصرف کارگری استان در مجمع عالی امکان گزارشی از برگزاری مجمع عمومی نوبت دوم  مورخه 30/04/94 به سمع حاضرین رساند و گفت: مواردی مهم که در مجمع مطرح و مورد تائید و تصویب نمایندگان تعاونیهای مصرف کارگری کشور قرار گرفت اینکه با پیگریهای زیاد مبلغ 82 میلیارد ریال که به صورت واهی و غیر واقعی از سنوات گذشته از اتحادیه بابت بن طلب داشتند پس از بررسی مجدد حقا نیت اتحادیه مبنی برنداشتن بدهی اثبات گردید و بالاخره موضوع در جلسات شورای عالی با حضور نمایندگان فبلی و فعلی مطرح  و با ارجاع مجدد به حسابرسان مستقل و رسیدگی های کلی مشخص گردید که بدهی اعلام شده واقعیت نداشته و موضوع با صفر شدن بدهی امکان خاتمه پیدا کرد که موضوع حیاتی و خوبی برای اتحادیه بوده است که جا دارد از مدیرعامل و هئیت مدیره تقدیر و تشکر گردد و در موضوع مطروحه دیگر اینکه با پیگیریهای به عمل آمده و دستور العمل وزارت تعاون کار و ... قرار بر این شد که مدت زمان نمایندگی از یک سال به دو سال تغییر یابد .

 صادقزاده گفت:فروش سال 93 به مبلغ 229 میلیارد تومان و سود خالص اتحادیه مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی تلاش مناسبی انجام یافته بود که در نتیجه مصوب گردید و مقرر شد قابل تقسیم بر پایه 30%  نسبت به سرمایه و 70% به میزان مازاد برگشتی براساس خرید اعضاء بین اعضاء تقسیم گردد که امروز تمامی تعاونیها برگ سهام خود را بابت این مصوبه دریافت می کنند .

و همچنین میزان سرمایه اعضاء نزد اتحادیه امکان از 400000 ریال به 420000 ریال تصویب و عملیاتی گردید و همچنین با توجه به سیاستهای دولت و تدبیر در جهت حمایت از تعاونیها فروش کالاهای مرتبط با کارت اعتباری خرید کالا ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران و کارگران از طریق اتحادیه امکان و تعاونیهای تحت پوشش انجام یابد و در خاتمه اعضای مجمع همگان به اتفاق آراء در جهت تسهیل با شرایط مناسب و آسان و سهل از طریق اتحادیه امکان به تعاونیها تاکید داشتند .

صادقزاده در خاتمه با یاد آوری این مطلب که همه در اتحادیه امکان با تمام قدرت و توان و جدیت تلاش وافری در صیانت از حق الناس و امانت کارگران بنده حقیر شهادت می دهم که به نحو مطلوب صیانت می گردد و مدیر عامل و هئیت مدیره و کارکنان خدوم اتحادیه جهت رساندن اهداف عالیه بخش تعاون به سر منزل مقصود ذره ای سستی نمی کنند و امانت سپرده شده را با جان و دل حفظ می نمایند که واقعاً به این عزیزان بایستی خدا قوت گفت و انشااله تعالی برای سال پیش رو.... اگر درخدمت عزیزان بودم برنامه ریزی کرده ام و به صورت الویت بندی برای جامعه عمل پوشیدن آن تلاش خواهم کرد چرا که عرض کردم خدمت به کارگران در هر سنگری افتخار است .

در این مجمع علی اصغر اکبری دیگر نماینده تعاونیهای مصرف کارگری استان گزارشی از بیلان مالی سال 1393 اتحادیه و مسائل و مشکلات کلان تعاونیها را برشمرد و از همکاری مسئولین اتحادیه و تعاونیها که در این چند سال اخیر در کسوت نماینده تعاونیها بودند تقدیر و تشکر نمودند .

همچنین مهندس رشدی کارشناسی عالی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان از مشارکت جدی مسئولین تعاونیها در مجمع عمومی قدردانی و خواستار وحدت و یکپارچگی تعاونیها در جهت خدمت به قشر فرهیخته کارگران و بازنشستگان شد.

آقایان عزتخانی سرپرست اتحادیه امکان مرکز تبریز  و حسن سامع شاهگلی از تعاونی مصرف کارگران و نقی یاری رئیس هئیت مدیره تعاونی مصرف ریخته گری تراکتورسازی نقطه نظرات و پیشنهادات عالیه را در جهت بهبود و ضعیت تعاونیها و برگزاری مطلوب مجمع بیان نمودند .

در خاتمه مجمع هئیت رئیسه مجمع آقایان اقدم و واحدی و صدوری و علیزاده توسط حاضرین انتخاب  و سپس انتخابات با رای مخفی حاضرین شرکت کننده در مجمع به تعداد 51 نفر انجام و در نتیجه کریم صادقزاده تبریزی و حسن سامع شاهگلی با رای قاطع به عنوان نمایندگان تعاونیهای مصرف کارگری استان در مجمع عمومی امکان کشور به مدت دو سال انتخاب شدند .