shared.root-header.address
shared.root-header.telephone
جستجو

عرضه بنزین سهمیه‌ای در 2000 جایگاه سوخت کشور

عرضه بنزین سهمیه‌ای در 2000 جایگاه سوخت کشور

فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت کشور گفت: بعد از تکمیل فعال‌سازی جایگاه‌های سوخت به صورت آفلاین و عرضه بنزین آزاد، از روز گذشته تا کنون تمام تمرکز شرکت ملی پالایش و پخش بر اتصال جایگاه‌ها به سامانه هوشمند سوخت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر امکان دریافت بنزین سهمیه‌ای با  کارت سوخت در بیش از 2000 جایگاه سوخت سراسر کشور فراهم شده است و در 1800 جایگاه دیگر نیز بنزین با نرخ آزاد عرضه می‌شود.

کاهی اظهار داشت: بدین صورت تاکنون بیش از 50 درصد جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند.

*وضعیت جایگاه‌های سوخت در استان تهران

همچنین پیگیری‌های خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس حاکی از این است که در شهر تهران از 180 جایگاه سوخت، 96 جایگاه به سامانه سوخت وصل شده و بنزین با نرخ 1500 تومان را به خودروها عرضه می‌کنند.

در استان تهران نیز از مجموع 339 جایگاه سوخت، 190 جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند و بنزین سهمیه‌ای عرضه می‌کنند. بدین صورت آمار اتصال جایگاه‌های سوخت استان تهران به سامانه سوخت نسبت به میانگین کشور پایین‌تر است.

*اتصال 2600 پمپ بنزین به سامانه هوشمند سوخت تا پایان امروز

همچنین جلیل سالاری مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز در مصاحبه‌ای عنوان کرد که با تلاش تیم‌های فعال این شرکت،  آمار جایگاه‌های متصل به سامانه هوشمند تا پایان امروز 8 آبان‌ماه به 2600 جایگاه افزایش می‌یابد.

جواد اوجی وزیر نفت روز گذشته در توضیحاتی عنوان کرد که سهمیه بنزین ویژه‌ خودروها برای جبران مدت زمان وقوع اختلال در سامانه سوخت تا پایان آبان‌ماه واریز می‌شود. هنوز میزان سهمیه تعیین نشده است.

مردم می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با لینک، جزئیات مربوط به جایگاه‌های سوخت فعال در هر استان و شهرستان را مشاهده کنند.

انصراف از نظر
دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display